| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare gandirea rationala e cel mai bun obiect de gandire atunci cand vrei sa aflii ceva despre arta?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cred ca arta transcede ratiunea, fara a o sfida insa, in conditiile in care absolut tot ce inseamna arta sau se apropie macar poate fi clasificat intr-un curent, creand astfel tipare si paradigme care tin de partea rationala. Arta e insa mai mult de atat, e sufletul care ne umple golul din suflet. Si uneori ceva in plus.

Răspuns utilizator avertizat
| GreenVoid a răspuns:

Intrebarea ta n.are sens.Arta puralaughing

Răspuns utilizator avertizat