| Scriiitoare a întrebat:

Oare la ce varsta o sa murim? te intereseaza sau nici nu vrei sa aflii? oare cum o sa vina moartea?

Răspuns Câştigător
| Dina_7138 a răspuns:

Ooooooooooou, este datoria fiecarui om dar nu ceara as de repede sa pomenim de asta, bucura-te de viata, moartea nu e ceva strasnic, e doar o tragedie pentru cei din jur dar pentru tine e o alta lume ascunsa.Fiecare are soarta sa asa ca nu stii ce va fi peste un minut, nu stii ce te asteapta.Insa totusi o sa traim inca pina la 80-90, pai depinde si de persoana si de soarta dar lasa asta, gindeste-te la ceva mai frumos dar moartea las-o introparte ca ea e prea mare cucoana.Stii poezia lui Grigore Vieru? nu am moarte cu tine nimic, mi e mila de tine, tu nu ai mama nu ai copii...pai cam asa suna poezia, fa-ti o concluzie personala pe baza acestei poezii. sper sa-ti schimbi parerea dupa ce o sa citesti poezia.

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Moartea vine cu bicicleta acum ca este criza si benzina scumpa, asa ca o sa murim mai tarziu, bucurate.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu trebuie sa ne intereseze asta, ci trebuie sa fim pregatiti pentru ea.Degeaba stii cand mori daca nu esti pregatit sufleteste.Moartea o sa vina, diferit la toti, dar o sa vina si pregatirea trebuie sa fie prezenta. Spunea un Sf.Parinte ca trebuie sa ne gandim la ziua de azi ca si cum ar fi ultima, sa o traim cugetat si adevarat.Viata e frumoasa, nu trebuie sa ne intereseze moartea decat pregatirea sufletului noastru pentru ea.Esti tanara, ai toata viata inaintea. Bucura-te de viata dar ingrijeste-te si de suflet.Numai bine

| Razvan a răspuns:

Inainte sa devin senila, cu sigurantano talkingN-am de gand sa mor prin spitale, sau sa-mi tin copii langa mine cand ei au treburile lor. Oricum, inainte sa apuc prima pensiehee hee

| Gospell a răspuns:

Draga Iasmina,
Moartea nu vine atunci cand tu te astepti. Ea vine pe nepregatite.

| YourDailyApple a răspuns:

Oricum imi traiesc fiecare zi ca si cum mi-ar fi ultima. Nu ma deranjeaza moartea, unu lucru este sigur, mai devreme sau mai tarziu TOTI murim, asa ca enjoy lifewinking.
Cred ca ma duc sa fac o plimbare prin parc, sa admir natura day dreaming

| Adyr0 a răspuns:

Iti spun eu cum o sa vina, pe neasteptate.

| Damian a răspuns:

Am facut pe un site un test si zicea ca o sa mor la 68 de ani, daca nu intervine altceva, da nu poti sti niciodata, poate intr-o zi voi merge pe strada, vazandu-mi de treaba, si deodata te injunghie un maniac, care o sa jure ca a fost o greseala, eu accept asta ca fiid o parte a destinului meu

| profudereligie a răspuns:

Moartea nu este o fiinţă care să "vină". Este pur şi simplu încetarea funcţiilor vitale ale organismului datorată unor stricăciuni pe care le-a suportat corpul. Nu contează vârsta, dacă distrugerea este destul de mare orice fiinţă încetează să mai fie "vie". Dar nu va fi pierdută, materia din care e compusă va fi înglobată de celelalte vieţuitoare sau se va disipa...

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! ma intereseaza! dar pacat ca nu o sa aflu niciodata doar dupa ce mor laughing

| SăcsyLlamă a răspuns:

Spiritul "Moartea", adica ala cu coasa si cu pelerina neagra, e doar o aiureala care sa reprezinte aceasta "actiune". La ce varsta o sa murim? Cauta pe goole laughing. Nu, glumeam. Fiecare cand ii este scris, dar traieste clipa, mai e pana la moartewinking. Pe mine nici nu ma intereseaza cand mor, atata timp cat am avut o viata frumoasa sunt ok! Cum zicea un vechi banc : vreau sa mor ca bunicul meu, in somn. Nu ca ceilalti pasageri tipand ca dracu`.

| fluturas a răspuns:

Mi-ar place sa aflu la ce varsta o sa morhee hee
nu stiu laughing nu m-am prea gandit la asta big grin se pare ca in 2012 desi nu cred tongue

| DanSor a răspuns:

Din punctul meu de vedere, chiar nu ma intereseaza cand mor... avem toti un "termen de valabilitate" acum difera de la individ la individ.
In cazul meu... imi traiesc viata la maxim... clubul e club, betiile sunt betii, golaneala e golaneala. big grin
Noroc ca am o mama intelegatoare, iar tatal oh go on nici nu-l pun la calcul pentru ca oricum e in plus laughing)

| Beatrice a răspuns:

Sincer, nu ma intereseaza big grin
Nu vrea sa aflu de pe acum cand o sa mor straight face
Numai Dumnezeu stie! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moartea este in noi de cand ne nastem.murim cate putin in fiecare zi.pana corpul nostru nu se mai poate mentine in viata.

| Roxyyyy_7926 a răspuns:

Sincer nu ma intereseaza cand unde si cumlaughing. Cert e ca o sa imi traiesc viata la maxim pana atunci.Asa ar trebui sa faci si u si sa nu iti pui intrebari din astea`oh go on.Ca pana la urma toti murim.winking