| nimenisinimik a întrebat:

Pentru un aparat foto dslr la mana a doua sunt multe 6000 de cadre?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu sunt multe, eu am peste 10000 de cadre si il am de 2 ani.
In general la o sedinta foto faci cam 300-600 de cadre, depinde de memoria cardului. acum daca faci sedinte foto in fiecare saptamana deci, e nimica toata 6000 de cadre.

| Jolenne a răspuns:

Depinde foarte mult de câte cadre duce aparatul respectiv. Dar nu este o regulă ca acesta să se strice. Dacă nu i se strică shutter-ul, atunci acesta poate să funcționeze în continuare chiar dacă a trecut de limita de cadre.
Despre ce aparat este vorba?