| Loving a întrebat:

Pt. cei ce au dat examenul PET Cambridge. Vreau sa stiu cum s-a desfasurat, cat a costat (profa mea spune ca va costa 400 lei, iar de la altcineva ca 60 de lei). Am auzit ca daca ai Petul nu mai dai bacu. Vreau sa-l dau dar pe net nu prea am gasit informatii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu prea multe despre acest examen, dar costa in jur de 400 lei si nu mai dai bacul daca il aia.
Uite aici un site de pe care poti afla mai multe
http://www.britishcouncil.org/ro/romania-examene.htm

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Examenul Cambridge nu tine loc de examenul de la bac. El te va ajuta de abia la facultate cand vei putea sa nu mergi la cursurile de engleza. Pentru PET examenul se da intr-o singura zi, Costul a fost de 100E.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu cum sa coste 60 de lei laughing)) nu. de la 400 roni in sus big grin
eu il dau anul asta si sunt a 7a. :d