| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
1.Merita sa dau examenul Cambridge dacă sunt la liceu?
2. Exista centre de examinare Cambridge în Sibiu? Nu am găsit nicăieri informații

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Daca poti sa il dai in liceu, DE CE NU?!?
scapi si de examenul de bac la engleza
si nu mai stai sa alergi dupa el cand poti deja sa iti cauti job

insa la pct 2 cam dai kix:
https://www.google.com/search?q=cambridge+exam+locations
primul link de sus
https://www.britishcouncil.ro/en/exam/cambridge/dates-fees-locations

in Sibiu nu e, dar link-ul fiind oficial, confirm 100% CA IN SIBIU NU E!

deci ori esti lenes RAU si ne pui sa cautam noi pe google in locul tau, ori nu te duce mintea un minim sa cauti pe google... no offence dar asta vad, deh!

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Tu realizez ca a scris in intrebare ca nu a gasit informatii? Deci a cautat omul, so chill acolo.

Legat de examen, ajuta.
Nu se stie cand pleci in strainatate sa muncesti sau sa studiezi. Plus de asta, un Cambridge la CV nu stricawinking,

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu realizezi ca te legi de mine chiar daca nu intelegi
eu NU am cautat informatii, eu am trantit pe google primul lucru care mi-a venit in minte si am gasit EXACT ce il durea pe el

deci, poate par putin agresiv, dar NU mi se pare deloc rau sa ii dau cuiva una in fluierul piciorului CA SA IL OBLIG SA GANDEASCA! tongue
asta o sa il ajute toata viata, chiar daca acum e ofuscat pe mine ca l-am luat pe suswinking

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Nu. Doar daca nu vrei sa dai probele la engleza de la bac

| Adry05 a răspuns (pentru Yurisa):

Nu merită să dai cambridge pentru niște probe la bac, cambridge e de minim 5 ori mai greu

| Yurisa a răspuns (pentru Adry05):

Eu l-am dat si nu a fost greu, am luat fara niciun fel de pregatire. Nivel B2. Simt ca am irosit niste bani, stiu bine despre ce vorbesc.

| Adry05 a răspuns (pentru Yurisa):

Păi și eu l-am dat, tocma de aia zic că nu merită la cât de ușoare sunt competențele în comparație cu el + că sunt și gratis. Cambridge merită să-l dai dacă vrei să urmezi domeniul limbilor străine după liceu, dacă vrei să pleci la facultate în afară unde ți se cere sau eventual pentru CV, dar doar pentru niște competențe îs mulți bani dați degeaba