| triX2 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti ce clima are America de Nord(in perioada in care se numea Vestul Salbatic-banuiesc ca e aceeasi ca cea din zilele noastre )
ma intereseaza in mod special despre iarna( erau usoare sau aspre?-ceva temperaturi) si vara.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America de Nord nu s-a numit vreodată Vestul Sălbatic. Vestul Sălbatic este doar o perioadă a Americii, aparţinând de proistoria ei finală. Pune mâna pe o carte, e uşor. Pe deasupra, există Google.