| RaisaGirl a întrebat:

Recomandati-mi 5 carti foarte bune de citit in viata. happy

8 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Eragon - de C. Paolinni
Iliada - de Homer
Cronicile din Narnia - de C.S. Lewis
După 20 de ani - de A. Dumas
Contele de monte Cristo

Lectură plăcută!

| BlueStar12 a răspuns:

Eragon,stiu ca a mai zis cineva asta dar chiar este super si in sfarsit a aparut volumul 4 doar ca inca nu e tradus in romana.
Si Narnia desigur.
Harry Potter doar pentru cine ii place dar sa nu imi zici ca ai vazut filmul pentru ca filmele nu se compara niciodata cu cartile, adica sa citesti tu Eragon si apoi sa te uiti la film si sa imi zici ca nu e varza.
Trilogia Cercului de Ted Dekker.
Eu sunt numarul 4 de Pittacus Lore si continuarea sa Puterea celor sase.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Capcana-de Sarah Wray
Cartile care iti dau fiori- Zambeste si mori!
Fortele raului absolut
Jurnalele Vampirilor
Pretty Little Liars

| costis a răspuns:

Iti recomand doar una, Inteligenta materiei - Dumitru Constantin Dulcan. Sper sa te indrepte pe un drum bun, si le vei gasi singura pe urmatoarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robinson Crusoe de Daniel Defoe, Verisoara Bette de Balzac, Fratii Karamazov de Dostoievski, Nasul de Mario Puzo, Doctorul de Noah Gordon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In alta viata - Marc Levy; Si daca e adevarat - Marc Levy; Te voi revedea - Marc Levy; Hotul de umbre - Marc Levy si... Prima zi - Marc Levy [:

| Abduco a răspuns:

Dune, Frank Herbert (chiar daca e lunga, e foarte tare si merita sa incerci sa citesti macar prima parte)

| aeerda a răspuns:

Nu stiu ce carti iti plac dar mie mi-a placut foaret mult cartea "Invitatie la vals " de Mihail Drumes