| AlexCOOL60 a întrebat:

Sall.Care sunt culorile curcubeului si din ce culori ce pot obtine.
Culorile disponibili:alb, negru, galben, rosu, verde, albastru. Dau funda.tongue

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Culorile curcubeului sunt:rosu, oranj, galben, verde, albastru, indigo (violet inchis), violet-ROGVAIV. Oranj poti obtine din galben si rosu.Indigo din rosu si albastru dar sa pui putin (foarte putin ) negru. Violet din rosu si albastru( depinde ce nuanta vrei sa-i dai: daca vrei sa fie mai rosiatic pui mai mult rosu iar daca vrei sa fie mai rece si mai inchis pui mai mult albastru. Succes la pictat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu, portocaliu, galben, verde, albastru, indigo, violet.