| XanderLightBow a întrebat:

Sall Sunt baiat si sunt creativ! Imi place foarte mult pictura!
Dati-mi si mie niste idei de pictura!
Nu mai imi vin idei de ce a picta! sad
HELP ME! DATI-MI SI MIE IDEI!

Răspuns Câştigător
| ButterflyWings a răspuns:

De obicei desenez tot ce-mi trece prin cap in momentul respectiv (iti creezi un fel de imagine pe care din momentul in care o asterni pe foaie o imbunatatesti treptat). Ideile vin odata cu creativitatea ...pe care tu spui ca o ai,asa ca nu vad problema,ai mana libera sa desenezi ce vrei,mai complicat e cand esti ingradit de o tema anume pe care nu poti s-o expui cum doresti.
Poti sa faci diferite studii :dupa corpul uman; natura :frunze,crengi, flori etc; diferite obiecte de prin casa, le aduni si-ti creezi o natura statica ...ai ce desena!
Sau mai poti picta ceva abstract, folosind figuri geometrice...
Spor!

5 răspunsuri:
| sorinL1 a răspuns:

Picteaza orice te inspira.

Dar vezi tu, "sunt creativ" se contrazice cu "nu imi vin idei".

| yomisam a răspuns:

Picteaza portrete! sau caricaturi laughing

| DNSK a răspuns:

Din moment ce ceri idei nu esti creativ deloc! creativ insemna k imaginatia ta sa bata oricethinking bafta mare

| Andrewz a răspuns:

Herghelie de caibig grin

| cristina41 a răspuns:

Picteza statui sau camera ta, gradina, casa, animalele din curte
succes!