| TuDoR07 a întrebat:

am si eu nevoie de o mica descriere a culorii negrude exemplu:negru exprima...
nu am ideei va rog ajutati-ma... dau funda promit

Răspuns Câştigător
| BubbleShoot a răspuns:

Hey':*
Negru este o culoare cam pala, culoarea negru merge la toti,dar dupa parerea mea, este o culoare dura. Provoaca tristete,amaraciune,suferinta,dezechilibru, ceva negativ! Deci asa eu privesc cu ochi culoarea" negru ". Altii pot s'o vada rafinata, senzuala., ceva mistersios. Fiecare cu o parere a sa.:*. Funda?> love struck

5 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Ai puteascrie ca negrul este, in general, asociat cu noaptea. De aceea, el semnifica vastul, necunoscutul, misterul, dar de asemenea se poate spune ca exprima tristetea. Sper ca te-am ajutat!winking

| Bubu1234 a răspuns:

Negrul este culoarea care sugereaza confuzie, nehotarare, durere, despartire. Ea are efecte psihologice de depresie, neliniste. Aceasta culoare are o vibratie negativa. Funda?batting eyelashes

| SDC a răspuns:

Culoarea neagra inhiba comunicarea!

| MyFavoriteAvatar a răspuns:

Http://www.mirelutza.ro/culori.html#Alb Ai aici semnificatia culorilor

| ancutzadracutza a răspuns:

Negru expima tristetea sau un suflet rau sau raul care il faci unei persoane plzimi dai fundita! am super nevoie