| Supremeee a întrebat:

Cand imi fac o imagine in photoshop cu efect de miscare sau save as si o salvez cu extensia.gif, dar cand o deschid nu mai are efectul de miscare, cum pot schimba extensia din psd in gif fara sa dispara efectul de miscare?
Funda! :X

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Gif-urile trebuie salvate "for web and devices", ai acolo optiunea.

2 răspunsuri:
| ValentinCN a răspuns:

Apesi Save for Web and devices si alegi gif. insa inainte de aceasta controleaz-o daca se misca in photoshop... apoi in fereastra care se deschide la salvare.
Mai multa info despre efecte aici http://lectii-photoshop.com/......ts-online/

| Diiiiiiiu a răspuns:

Daca ai facut imaginea ca gif, o poti pune diret la avatar/profil. Deoarece cand o ai in pc, nu prea se deschide ca gif.batting eyelashes Sper ca te-am ajutat putin happy