| Candea a întrebat:

Sall TPU, stiu ca pare stupid dar va intreb...
Cum se face o fumigena?

Răspuns Câştigător
| Reellex1 a răspuns:

Iti trebuie folie(de aluminiu sau de la tigari)si o minge de tenis de masa.Tai mingea in bucati mici si bucatile le invelesti cu folie. Apoi incalzesti foilia pina cind iese fum(nu trebuie sa se aprinda)

3 răspunsuri:
| Wicku a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=O0IfX-mINSE
Uite aici.
Bafta!:D
Dar ai grija, fumul de la mingile de ping-pong este foarte toxic!

| EuAli a răspuns:

Iti trebuie staniol si o minge de ping-pong.Iei o foarfeca,tai mingea de ping-pong la jumatatea ei,si apoi iei o jumatate,o tai in "rondele"(in forme rotunde, poate sa fie si rupta de unde a inceput sa fie taiata cu foarfeca), iar apoi cerculetele le faci in bucatele(1cm/bucatica)mici.Pui bucatelele pe foaia de staniol(poate sa fie de oriunde,de la ciocolata,de la tigari,etc.), o impachetezi in jurul unui pix(vezi sa nu-l pui chiar pana la fund, ca rupi staniolul). Acuma ai facut fumigena.Iei un chibrit sau o bricheta,dai foc la fundul fumigenei(nu la gura, ca acolo trebuie sa iasa fumul). Daca ia foc in loc sa scoata fum, stinge-l imediat.

| DraganBogdan a răspuns:

Cu un fel de braf de pusca colorat :

Sau mult mai simplu, Cu mingi de ping-pong si staniol :

http://www.you tu be.co m/watch? v=O0IfX-mINSE (fara spatii)