| anonim_4396 a întrebat:

Am acasa o colectie de timbre vechi, cel mai vechi fiind din 1961, restul fiind din 1964-1988, imi poate spune cineva cam cu cat l-as putea vinde? Multumesc! Mentionez ca sunt peste 70 de timbre si sunt din diferite tari, cu jocuri olimpice, campionate de fotbal.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare timbru are valoarea lui. De unde sa stim noi ce timbre ai?! Oricum, poti intra pe diferite site-uri de filatelie si afli:
http://www.magazinul-colectionarilor.ro/index.php?cPath=34
http://www.filatelistul.ro/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

70 de timbre nu este o colecție. O colecție este sau tematică sau conține mii de timbre. Dacă nu sunt serii complecte, este greu de evaluat. În orașele mari sunt cluburi de filateliști, acolo te poți adresa.

| Dandinelle a răspuns:

Daca nu au stampila pe ele, nu sunt rupte, sau indoite, depinde de ce ai, le poti vinde bine.

| FrateleDumy a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc!

| FrateleDumy a răspuns (pentru sadrian46):

Okay! Mersi mult!

| FrateleDumy a răspuns (pentru Dandinelle):

Multumesc mult!