| Ingindurata25 a întrebat:

Am gasit azi impreuna cu bunelul meu o moneda veche,, Mihai regele romanilor"200 lei, din anul 1942. Si vreau sa o vind oamenilor ce le colectioaneaza, dar unde sa-i gasesc?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i gasesti la asociatia numismatica din judetul tau sau pe internet.

| corolav a răspuns:

O monedă din 1942 nu valorează aproape nimic.
Sute de astfel de monede ( chiar și mai vechi de 1900) stau pe rafturile anticarilor și nu le cumpără nimeni.
Numismații au destule iar alți oameni nu le cumpără pentru că nu au ce face cu ele.
Vei fi probabil îngîndurată la citirea acestui mesaj dar acesta este adevărul.
Sănătate!

| Kaℓi a răspuns:

Din 1942 nu e foarte veche... nu spera la un pret prea mare. Uita-te la comentariile aici, desi sunt din 2011, pentru a-ti face o idee:
http://www.allnumis.ro/moneda/romania/200-lei-1942-98

Inca ceva:
http://www.bancnote-monede.ro/page/19/

| Bianca145 a răspuns:

Facebook.okazii.ro tocmai.ro mercador

| Ingindurata25 explică:

Dar cu cit se vinde moneda mihai regele romanilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ingindurata25):

E foarte scumpa.Inainte sa cauti colectionari, intereseaza-te cam cat costa acea moneda. Poti cauta pe google, poate gasesti raspunsuri. Parerea mea e ca nu face numai 30-40 de lei ci mult mai mult de ordinea zecilor de mii de lei.

| Maria_Bianca_1996_dXz4 a răspuns:

Cu cat vrei sa o dai