| MitracheAdi a întrebat:

Salut. Am mai multe desene realizate de baiatul meu si nu stiu cum si unde sa le promovez, sau chiar sa le expun.

Răspuns Câştigător
| SmartASS123 a răspuns:

Uite ce-ți spun eu, ai un băiat care face desene și nu știi cum să le promovezi? N-ai nicio șansă să faci bani din asta. În loc să te gândești la cum să-l încurajezi să facă ceva util cu viața lui, tu te chinui să vinzi niște desene? Mai bine ia-l de la început și îndrumă-l spre un domeniu care îi poate asigura un viitor. Cine mai face bani din desene în zilele noastre? Poate doar copiii care se uită la desene animate pe YouTube. Dacă nu-l îndrumi spre ceva mai serios, va ajunge să lucreze toată viața într-un loc sub-remunerat, iar tu vei fi responsabil pentru asta. Așa că nu mai pierde timpul cu așa ceva și concentrează-te pe ceva mai important.

| MitracheAdi explică (pentru SmartASS123):

Buna ziua
Multumesc pentru raspuns, baiatul meu este deja student anul 2 la Medicina Bucuresti. Pentru el este un hobi acest lucru. Iti atasez linkul de Instagram al baiatului sa vezi ce desene interesante face:
https://www.instagram.com/mitracheoctavian/

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

IN feicare oras din tara exista o Scoala populara de Arta sau o Casa a copilului, unde se poate merge ca copilul sa studieze arta, pictura, desenul, muzica samd.

Duce-ti copilul acolo si luati-i si desenele, ca sa le vada un profesor si sa le evalueze.

Daca vreti le puteti expune pe pagina dvs de FB sau Instagram, ca pentru atat lucru nu se organizeaza expozitii.

| MitracheAdi explică (pentru Violleta2022):

Multumesc Violeta, baiatul are acest hobby de cel putin 10 ani, el a implinit 20 ani acum o luna si cel mai important hobby al lui, zic eu, este medicina, a mers la UMFCD Bucuresti, a intrat cu bursa, este deja anul 2 si o face din placere.
Atasez linkul de Instagram al baiatului sa vezi cateva.
Multumesc mult. O zi buna!
https://www.instagram.com/mitracheoctavian/

| Violleta2022 a răspuns (pentru MitracheAdi):

I-as recomanda sa mearga la Scoala Populara de Arta din orasul unde sunteti.
Baiatul este intr-adevar talentat si cred ca cei de acolo pot organiza Expozitii pentru amatori, odata ce stiu ca exista el si probabil altii, care pot participa.
Sa mearga sa se interseze, ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele si ce profesor de acolo il vede si il poate ajuta.
Multa sanatate si noroc, sa aiba!

| smekerie123 a răspuns:

Pai aplicația Tik tok a început sa fie din ce în ce mai virală, incearca acolo. succes

| McClaire a răspuns:

Eu aș începe cu Printerest. Îți faci cont și postezi desenele. Oamenii o să le vadă și o să apreciezelaughing)