| vl96cos a întrebat:

Salut.
Am niste documente vechi. Unde pot sa le vand?

Răspuns Câştigător
| cristi_6546 a răspuns:

Incearca la anticariat sau muzeu sau arhivele nationale depinde de importanta lor

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca sunt vechi nu sunt si neaparat foarte valoroase, depinde cate astfel de documente sunt pe "piata". Numai un expert iti poate spune daca sunt valoroase sau nu, si expertii ii gasesti in functie de categoria documentelor: istorice, literare, juridice,. Daca sunt valoroase, e bine sa mai astepti, pentru ca acum piata merge f.prost.

| Lime a răspuns:

Intereseaza-te la un anticariat thinking sau un muzeu. depinde cat de vechi sunt si ce valoare au

:*

| acdcfan a răspuns:

Ce fel de documente... daca te referi la carti da-le la anti-cariate, daca sunt hartii neinsemnate, da-le la reciclare, in ambele cazuri poti primii niste bani, iar daca sunt documente cu valoare istorica, le poti duce la muzeu si poti sa te imbogatesti laughing.

| Thisbeea a răspuns:

Incarca la anticariwinking

| CarmenR a răspuns:

La un anticariat

| ChRoM a răspuns:

Muzeu?

| iarmaroc a răspuns:

Okazii.ro

| ovidiuthomas a răspuns:

Poti incerca pe okazii.ro se vand astfel de chestii acolo.

| vl96cos explică:

Ms all voi incerca la un anti-cariat (documentele sunt din1918 legalizate )

| Angelo_Constantinescu_1973 a răspuns:

Cam cât de vechi sunt?

| Mihai_Ionita_1986 a răspuns:

Salut,
Detin si eu documente din 1918-1977. Ai rezolvat ceva la antocariat? multumesc