| Daniel_Stanciu_1992 a întrebat:

Am o camera de filmat Samsung HMX-F80BP! Intrebarea mea : as putea sa incarc fisiere video pe ea astfel incat sa le pot vizualiza? Am incercat sa le convertesc in mp4 ( formatu cu care filmeaza camera ) dar nu mi le vede. Daca stie cine astept un raspuns concret.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Video trebuie sa fie MPEG-4 sau AVC, H.264. Deci daca ai un video il conertesti din AVI in AVC, H.264 si atunci merge. E diferenta intre MP4 si MPEG-4. MPEG4 și MP4 sunt foarte usor de confundat unul cu celălalt. Principala diferență între un MPEG4 și un MP4 este funcția lor. MPEG4 este un algoritm de codare video, este de fapt responsabil pentru modul în care imaginile sunt comprimate și convertite în date. În comparație, un MP4 este doar un container mass-media, care a fost dezvoltat pentru a organiza datele care sunt codificate de un MPEG4.
Un soft de conversie uite aici
http://www.winxdvd.com/how-to-convert/avi-to-avc-converter.htm
Bafta!