| BlueSky14 a întrebat:

Salut! Am o intrebare legata de facultate. Imi place mult sa desenez(de cand eram mica) si imi place matematica (nu sunt moarta dupa matematica, dar imi place cam 80-90%). As vrea in viitor sa merg la Facultatea de arhitectura si urbanism din Bucuresti si nu stiu ce sa fac. M-am uitat si la recenziile de pe Google ale facultatii si majoritatea sunt de o stea. Poate cineva care este elev acolo sau care stie pe cineva care este la acea facultate, va rog mult sa imi spuneti cum este acolo si daca merita. Eu una as vrea deoarece acesta este visul meu.

3 răspunsuri:
| Lidia09 a răspuns:

Nu ești moartă după matematică, dar îți place 80-90%? Dacă mi-ar plăcea și mie măcar 50%happy. Nu studiez acolo dar pot să te îndemn ca înainte să ei o decizie, este important să iei în considerare mai multe aspecte. Discută cu studenții sau absolvenții care au studiat în în facultatea dată pentru a obțin mai multe informații. De asemenea, ar putea fi util să te informezi despre programa de studiu, oportunitățile de practică și perspectivele de carieră din domeniul arhitecturii și urbanismului în România. Acest lucru te va ajuta să iei o decizie informată în legătură cu viitorul tău academic și profesional.

| BlueSky14 explică (pentru Lidia09):

Am zis ca imi place 80-90% pentru ca stiu perosane care sunt obsedate de matematica si daca iau un 8 sau un 9 intre in depresie... happy Mersi pentru sfat!

| Lidia09 a răspuns (pentru BlueSky14):

Eu mă mulțumesc și cu 7 la matematică că de altfel mi se prăjesc creieriilaughing