| Yurisa a întrebat:

Am realizat acum ceva timp o pictura pe pânză cu acrilice. Problema e că nu îmi mai place cum a ieșit și voiam sa intreb dacă pot picta peste ea. Pot face asta? Sau trebuie sa dau vopseaua jos? Și daca da, cum?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, poți. De asta e mișto pictura față de desenul tradițional, poți da câte straturi vrei, poți corecta orice laughing.

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Try Șmirghelu'hee hee

De ce sa nu poți odată ce vopseaua e uscata? Mai sunt unii mari pictori pe net care fac asta.

| Yurisa explică (pentru Catrice):

Ma gandesc sa nu fie stratul prea gros pe panza, sa se crape si sa cada, idk laughing

| Catrice a răspuns (pentru Yurisa):

Pai ai pus acrilice sau glet rolling on the floor

| Yurisa explică (pentru Catrice):

Acrilice, dar nu stiu cat de gros e stratul sau daca are relevanta asta laughing

| Catrice a răspuns (pentru Yurisa):

Stai liniștită ca mai mult de 0. 05mm max nu ai.
Sigur dacă nu ai pus cum se pune gletul (adică ca aia de pun vopseaua cu chestia aia ca o lopata, am uitat cum ii zice)

| Yurisa explică (pentru Catrice):

Șpaclu? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Yurisa):

Asa cu d-alahee hee
Ba nu nu cu d-ala cu aia în forma de triunghi echilateral.

| Yurisa explică (pentru Catrice):

Mistrie? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Yurisa):

Habar n-am rolling on the floor în fine era triunghi isoscel
Chestia aia cu care pune nenea zugravu' gletu'

| Yurisa explică (pentru supadeceapa):

Yaasss, azi l-am pictat si a iesit ok laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Yurisa):

love struck