| YellowGuy a întrebat:

Am trecut in clasa a9a la profil mate-info. Ce se da la testul predictiv, materie din cls a 8a? Vreau sa iau nota mare la acest test pentru a lasa o impresie buna profesoruluibig grinMultumesc!

3 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Din cate stiu eu, se da din toata materia din generala, asa ca ai face bine sa scapi de lacune si sa repeti tot ce ai invatat in 5-8!

| Just Kiddin' a răspuns:

Se dau cam aceleasi lucruri ca pe la teze. crede-ma, ca testul asta nu se prea da la toate materiile si, in general, profesorii se lasa influentati mai mult de raspunsurile orale. au ei motivele ei. cand dau un test scris, este imposibil sa nu exista cel putin un elev care a copiat sau nu a scris chiar totul din mintea lui. cel putin asa a fost la mine, intr-a noua. n-a fost vorba decat de vreo 3 teste. de exemplu la franceza am luat 7, pentru ca nu ma pregatisem - nu ma asteptam si acum am media 10, sunt cea mai buna din clasa, conversez cu profesoara in franceza, am fost in Franta, tin legatura prin telefon cu o familie de francezi si inteleg, in mare, stirile in franceza de la televizor.
Asa ca nu te mai stresa atata! Incearca sa fii cat mai naturala si sa te gandesti bine la ceea ce spui!

| YellowGuy explică:

Scz ca am pus intrebarea aici