| 12345ok a întrebat:

Salut
am un calculator si are placa de retea onbord

am facut rost de o placa de retea...am bagat-o in slot si nu imi apare nimic nicaieri...
trebuie sa fac o setare ceva in bios?

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Nu trebuie facut nimic in bios. Trebuie sa cauti driverele pentru placa de retea. Iei numele placii si pui la Google la cautare impreuna cu cuvintul "driver", si daca ai gasit driverul(le), le descarci, le instalezi, si apoi va merge snur. Asta, bineinteles, de pe alt calculator, ca doar al tau nu are acces la net (inca)