| AnDrEy_8110 a întrebat:

ce tehnici de desen stiti?

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Desen in ulei pe panza, cu un fel de creta dar nu mai stiu cum ii zice la aia, in creion thinking Acuarela, am vazut pe unul care desena cu guma. A mazgalit tot cu creionul si desena cu guma. Am mai vazut desen cu pensula si in loc de acuarela sau vopsea folosea grafit, praf de creion. happy

4 răspunsuri:
| DJLIO a răspuns:

Desen sau pictura? Sunt mai multe de ex:
realism,impresionizm,cubism,neoclasicizm,baroc,clasic,realism, linearism, pointilism, expresionism, etc.cam atita stiu dar daca doresti ceva in desen apui dar:desen in hasur(intr-o directie,in cerc,in mai multe directii, combi)cu creioane colorate, cu grafit, cerneala, GRAFITI, si mai multe. Funda?happy

| AnDrEy_8110 explică (pentru DJLIO):

Bun raspuns!

| DJLIO a răspuns (pentru AnDrEy_8110):

Doamne si ala pentru aia a primit funda dar eu ca am raspuns fix la intrebare nu... pidarasi di copchiistraight face