| Future_8701 a întrebat:

Salut, sa presupunem ca ma pricep la creearea schitelor arhitecturale cum ar fi pentru: case, vile +design: interior/exterior, gradina, garaj s. a. m. d. asi putea vinde schitele? sau daca cineva solicita o creare de schita, o pot face? nu am Diploma in domeniu, nici liceenta. Este Legal? iar aprobarea schitei cine o face? deci mai pe scurt, tot ce asi avea nevoie pentru a putea realiza astfel de lucrari avand in vedere ca nu sunt licentiat in domeniu sau cu diploma.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schitele sau planurile, le poti vinde linistit arhitectilor si nu numai. Doar ca, venitul realizat trebuie declarat la fisc, unde va fi impozitat. Cat se poate de legal. Intereseaza-te la un agent fiscal din orasul tau cum sta treaba. Restul este vorbarie. Bafta!

1 răspuns:
| Crym a răspuns:

Sincer. nu stiu daca este legal, dar. oricum, pentru a vinde schitele trebuie sa ai afacere in domeniul arhitectural, si eu am acest talent, si am nevoie de un loc de munca pentru acest domeniu. Iar, atunci cand cineva iti solicita o creeare de schita este ilegal sa o vinzi. Practic este mai mult pentru amuzament, decat pentru afaceri. Poti intreba pe cine vrei, dar daca nu ai afacere in domeniu arhitectural este ilegal sa-ti vinzi schitele happy.