| BlackAngel a întrebat:

Am de citit pentru la scoala O scrisoare pierduta...
Si eu am teatru O scrisoare pierduta vreau sa va intreb daca este vreo diferenta dintre cartea normala si teatru daca pot sa ma apuc de ea sa o citesc sau sa o gasesc normala?

Răspuns Câştigător
| Darkrosse a răspuns:

O scrisoare pierduta este o piesa de teatru deci poti sa te apuci deja de ea de citit fiindca nu este nicio diferenta

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca-ti trecea prin minte sa deschizi manualul de romana, constatai ca "O scrisoare pierduta" ESTE o piesa de teatru. Deci, poti s-o citesti linistit, ca e "normala".

| trifescugabriela a răspuns:

E o mare diferenta! Crede-ma mai bine citesti cartea! In carte gasesti detalii pe care in teatru nu ai cum sa le observi! Si e cel mai bine sa citesti cartea!

| BlackAngel explică:

Stiam si eu ca este piesa de teatruwinking stiu de mult am si vazut-owinking