| alina_7530 a întrebat:

imi putetti spune parerea vostra despre cartea o scrisoare pierduta acum ma apuc sa o citesc dar as vrea sa stiu daca e plictisitoare stiu ca e obligatorie si am s-o citesc. multumesc anticipat

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este geniala, dar trebuie s-o citesti cu atentie. Apoi incearca sa vezi pe net sau la teatru spectacolul.

| Florennce a răspuns:

Buna! happy E chiar foarte super! Am terminat-o azi pe toata ...la inceput nu-mi placea, chestia e ca trebuie sa fii atenta si daca nu o intelegi sa cauti piesa de tearu pe net. Oricum, eu am fost atenta si sa stii ca e chiar foarte amuzanta. So, iti recomand sa o citesti!thumbs up kiss

| Ralucutza a răspuns:

E comedie ...foarte faina. Nu e plictisitoare deloc, poti s-o citesti intr-o seara daca vrei. Spor la citit! Meritahappy

| ZvT a răspuns:

Dintre toate cartile ce mi-au trebuit l-a scoala mi-au placut : O scrisoare pierduta, Enigma Otiliei si Moara cu noroc. Oricum sunt obligatorii si celelalte.

| ZvT a răspuns:

MoonMuse cate carti ai citit in intregime?

| Gabiii a răspuns:

Nu e plictisitoare deloc! Eu am citit-o din placere inainte sa stiu ca e obligatorie!big grin Este chiar amuzanta cand vezi ce trasnai poate scoate pe gura Farfuridi! laughing

| MoonMuse a răspuns:

Buna =^.^=

Mie comedia "O scrisoare pierduta" de I.L.Caragiale mi s-a parut fooarte, fooarte plictisitoare dar avand in vedere ca era obligatorie am incercat sa o citesc cu multa atentie, chiar daca nu ma atragea deloc, pentru a sti sa o povestesc. Te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucrul si iti urez muulta, muulta bafta in noul an scolar.

BIG HUGS =^.^=