| nukemdfkz a întrebat:

Salut TPU,

Am o geaca de blugi Levi's Sherpa Jacket Trucker Type 3 de culoare albastru deschis, si voiam sa o vopsesc cumva sa o fac albastru inchis, stiti cumva vreo metoda de vopsire? Tin sa mentionez ca geaca are lana alba pe dedesubt si nu as vrea sa se faca albastru deschis.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iei ceva de genul ăsta

https://www.kreativity.ro/......35-ml.html

| dullcat a răspuns:

Buna.Nicio vopsea diy nu va tine decat foarte putin. Daca urmaresti niste documentare sa vezi cum sunt fabricate textilele sau hainele in general, vei observa ca acolo procesul este foarte intens, cu vopsea cu pigment industrial, iar obiectul vestimentar este clatit ulterior de mai multe ori in zeci de litri de apa. Poti incerca, insa repet, reusita va fi temporara.Am incercat si eu pentru niste blugi dar n-a tinut.:)) Daca ai si lana drept captuseala, cu atat mai dificil e, fiindca va trebui descusuta si asamblata la loc dupa vopsire.

https://www.youtube.com/watch?v=gO_T0vT2J94