| BGirlLory a întrebat:

Hellau.` As vrea sa-mi vopsesc parul albastru. Inchis/deschis. chiar nu conteaza. Depinde ce nuanta o sa-mi placa mai mult. Dar nu vreau sa-mi decolorez parul. Se poate sa obin o culoare care sa aiba un aspect ok chiar daca nu l-am decolorat? Sau...ar fi o idee sa-l vopsesc de mai multe ori?

9 răspunsuri:
| EuPaulA a răspuns:

Eu am suvite cu albastru de metil, dar mi le fac pe par decolorat big grin Depinde si de nuanta parului tau.

| BGirlLory explică (pentru EuPaulA):

Am uitat sa menionez ca sunt bruneta laughing brunet inchis

| EuPaulA a răspuns (pentru BGirlLory):

Decolorat clar laughing

| BGirlLory explică (pentru EuPaulA):

Waaa... laughing dar daca il decolorez, cum sa zic thinking se face ca matura? Adica n-o sa mai fie matasos?

| EuPaulA a răspuns (pentru BGirlLory):

DA! Depinde si de tipul scalpului si firului de par. Daca parul tau e gras, ramane matasos si se face chiar frumos pentru ca nu se mai ingrasa, dar daca ai firul de par uscat se va face sarmos

| BGirlLory explică (pentru EuPaulA):

Suuuper. O sa arat ca baba dochia. E la limita cu uscatu'. -_-

| EuPaulA a răspuns (pentru BGirlLory):

Atunci mai bine nu ti-l faci tot..Suvite scrie pe tine big grin

| BGirlLory explică (pentru EuPaulA):

Hahaaaa! Da da. sau deloc. laughing nu`mi plac suvitele. [Nu la mine]

| Lora1 a răspuns:

Pai o prietena de-a mea s-a vopsit albastru inchis...foarte frumos.nu este nici vopsea nici nuantator...albastru de metil.Stii ce e aia? Iti coloreaza parul cu albastru ft dragut big grin