| sebicns a întrebat:

Salut TPU, cine ma poate ajuta cu niste informatii, am un tablou mic cu un rau si niste copaci si se vede de parca ar fi 3d si vreau sa aflu ce valoare are. Mentionez ca pe spate scrie doar pretul dar as vrea sa aflu in real, am cautat pe internet si nu l-am gasit, multumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il iei si mergi la o galarie de arta, sau muzeu, sa cauti un evaluator de arta si-ti va spune acela (contra cost, bineinteles).
Mi-e imposibil sa cred ca-i un tablou in 3D, fiindca l-ai tine pe masa sau pe dulap fiindc in relief si cu volum, daca ar fi asa, ori tu-l tii pe perete ca orice tablou normal.
In orice caz, trebuie vazut cine l-a semnat si din ce an este facut. daca semnatura este a unui pictor celebru, valoreaza ceva, daca nu... probabil este chitch si nu valoraeza nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ar costa mai mult decat pretul trecut pe spate?
Doar nu l-o fi pictat vreun pictor celebru.
Pozele 3D poti fi si imprimate intr-o rama, asta neinsemnand ca e vreun tablou iesit din comun.