| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa VIII a si vreau sa dau la liceu de arte " Marin Sorescu " as vrea sa știu cu ce medie se intra pe profil ( muzica / canto ) si am inteles ca se da o evaluare si la matematica / romana. asa este?

Răspuns Câştigător
| Negoita_Alexia_2000 a răspuns:

Nu stiu sa te ajut peentru ca nu ma pricep in acest domeniu (eu tot a 8-a sunt si vreau sa dau la Basarab), dar am o prietena super buna care face muzica si vrea sa intre pe canto/chitara la Enescu (profa ei de meditatii i-a zis ca Enescu e mai modesc la Lipati si nu sunt la fel de multi fitosi si bogatani). Din cate mi-a povestit ea, se pregateste pentru un test de istoria muzicii sau ceva de acest gen care cica e important ca sa intre. Nu sunt sigura ca media din 1-4 conteaza la liceele de arte pentru ca acolo dai teste separate. Evaluarea Nationala de la mate si romana de la sfarsitul clasei (in iunie mai exact) o sa conteze pentru cei care vor sa intre la licee ca Eminescu, Creanga, Lazar, Sincai etc (care au alte profiluri) Bafta, in orice caz.

| Adelinnn2612 a răspuns (pentru Negoita_Alexia_2000):

Buna, da mi mesaj pe Instagram ca vreau sa te intreb mai multe despre prietena ta. adelin.ocb

1 răspuns: