| ctodirica a întrebat:

Voi cum vredeti ca trebuie sa te pregatesti serios pentru o olimpiada?

6 răspunsuri:
| TC3 a răspuns:

Te uiti la filme porno

| fuzzer a răspuns:

Repetitia este mama invataturii!

Fa si modele, si mai multe exercitii.

| AOLEVRIC a răspuns:

Buna! Eu ma duc la olimpiada de matematica de 3 ani si am obtinut numai mentiuni sad. Cred ca trebuie mai multa munca, exercitiu si cel mai important ambitie. Pot sa iti cumperi culegeri, carti [ in ce domeniu ai vrea la olimpiada ]

Succes!

| alexandru112211 a răspuns:

Olimpiada de la bug mafia?laughing

| Integrala a răspuns:

Daca vrei la matematica in primul rand trebuie sa iti placa materia si sa ai putin talent.In primul rand iti trebuie un meditator bun, insa cel mai important factor esti tu(cum asimilezi si daca te tine cureaua)

| NastaseAlexandru a răspuns:

Si eu am participat la olimpiada

Intai trebuie sa cauti pe net modele daca gasesti.
Apoi luati teoria de la inceputul semestrului sau anului.
repeta tot apoi cauta cateva exercitii si rezolva iar inainte de olimpiada mai repeta cat poti tu de mult.

Funda!