| BuciuStefan12345 a întrebat:

Salutare, am un prieten care picteaza si imi place arta lui si l-am incurajat sa-si vanda picturile. Pana acum am incercat cu olx si nu prea a functionat. Stiti cum ar putea sa le vanda? Niste sfaturi, idei, site-uri. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sanse mici, piata e suprasaturata. Toata lumea picteaza, deseneaza, face fotografii, scrie versuri, romane, canta. Suntem un popor de artisti big grin
Pictura se vinde in doua cazuri: cand se vinde un nume, cand autorul are deja un public si o piata, sau cand e ceva foarte reusit, sau inedit, deosebit, wow! In rest, e greu... Poate incerca prin consignatii sau magazine de suveniruri, in zone turistice, dar si acolo au clientii lor pe care ii vand, si au trecere lucrarile tematice sau miniaturile.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la targuri, prin zonele de pe langa sate si comune!

Răspuns utilizator avertizat