| MaryLoveAnime a întrebat:

Salutare, as dori si eu niste poezii grele pe care sa le recit. Ma pregatesc de proba pentru liceul vocational si m-am interesat si va trebui sa recit o poezie.
Orice fel de poezie ^^.
Multumesc anticipat

P.S.: Proba e vineri, ai, ai, ai.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand poezia:,, Pierderea cunoștinței prin cunoaștere" de Nichita Stănescu.Este grea, foarte frumoasă dar și foarte lungă.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand poezia:,, Pierderea cunoștinței prin cunoaștere" de Nichita Stănescu.Este grea, foarte frumoasă dar și foarte lungă. Succes!

| Melinda1219 a răspuns:

Buna!
Din cate vad vrei sa urmezi un profil pedagogic?
Eu sunt tot la acest profil, specializarea invatatori-educatoare.
Cand am dat probele, eu am fost sfatuita sa nu spun o poezie asa cunoscuta de toti pentru ca o vor spune mai multi si cei de acolo, din comisie vor spune:" x a zis mai bine, ba nu y!" Intelegi?

| Melinda1219 a răspuns:

Buna! Din cate vad vrei sa urmezi un profil pedagogic? Eu sunt tot la acest profil, specializarea invatatori-educatoare. Cand am dat probele, eu am fost sfatuita sa nu spun o poezie asa cunoscuta de toti pentru ca o vor spune mai multi si cei de acolo, din comisie vor spune:" x a zis mai bine, ba nu y!" Intelegi?

| Melinda1219 a răspuns:

Eu, de exemplu, am recitat o poezie a profului meu de romana din generala, care e foarte cunoscut in judet.Si la noi, tot la proba de dictie, ne-a mai pus sa citim ceva dintr-o carte de basme/ povesti si sa spunem de ce ne-am ales poezia pe care am recitat-o.
Sper ca ti-am fost de folos:*