| Ferii a întrebat:

Salutare, cum as putea sa învăț texte mai ușor?
Trebuie sa învăț vreo 10 texte medii până vineri și nu prea ma pot concentra...

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înveți pe de rost un text?
Și apoi 10 în total?
Cât de lungi sunt textele?
Cel mai ușor este să tot repeți.
20 de minute repeți, 10 minute pauză.

| frum a răspuns:

Gandeste-te ca o sa se
mire toti, ca esti puternic destept si deosebit!
Altfel, daca nu inveti, o sa intrii in aceeasi cratita cu prostii care nu pot!
Hai pune mana rapid si iesi in evidenta!
Jur din proprie experienta ca daca demonstrezi de cateva ori ca poti, o sa merite
orice peste ceva timp!
Pupici dulci pentru
curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să te concentrezi. Ia-ți textele în fața și îndepărtează telefonul, tableta de lângă tine altfel nu o să poți învăța. Gândește-te că dacă le înveți toți se vor uimi. Și dacă nu poți să reții o propozie, repeto de multe și de multe ori și ai să vezi că poți.

| Treachery a răspuns:

Sa te prefaci ca predai cuiva textele respective ca si cum esti profesor este o metoda buna de a invata