| ale a întrebat:

am un examen important vineri si am de invatat cam 50 de pagini dar nu prea imi sta capul acolo.Cine imi spune ce as putea face pentru a ma concentra doar la invatat si cand e mai bine sa invat dimineata, seara etc.(funda)

Răspuns Câştigător
| roxy_2350 a răspuns:

Poti invata oricand, atata timp cat nu te distrage nimic de la invatat, cred eu. cand te simti tu mai odihnita. eu, de exemplu, nu pot sa invat seara, daca nu am reusit sa invat pana seara, seara sunt prea obosita si retin mai greu. cred ca cel mai bine inveti in timpul zilei.

3 răspunsuri:
| ale explică:

Problema e ca am totul scris pe calculator, deci calculatorul sta deschis.Sa scot netul ar fi o solutie?laughing

| roxy_2350 a răspuns:

Pai in primul rand, inchizi calculatorul, televizorul si telefonul sau orice altceva ce te`ar putea distrage de la invatat. Apoi cred ca cel mai usor e sa iti selectezi ce e mai important si sa inveti doar esentialul. Iei capitolele si subliniezi doar definitiile sau ce ti se pare mai important. Spor la invatat!

| Daniel TM a răspuns:

O solutie ar fi sa printezi tot materialul.