| Ferii a întrebat:

Salutare, cum as putea sa învăț texte mai ușor?
Trebuie sa învăț vreo 10 texte medii până vineri și nu prea ma pot concentra...

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înveți pe de rost un text?
Și apoi 10 în total?
Cât de lungi sunt textele?
Cel mai ușor este să tot repeți.
20 de minute repeți, 10 minute pauză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să te concentrezi. Ia-ți textele în fața și îndepărtează telefonul, tableta de lângă tine altfel nu o să poți învăța. Gândește-te că dacă le înveți toți se vor uimi. Și dacă nu poți să reții o propozie, repeto de multe și de multe ori și ai să vezi că poți.

| frum a răspuns:

Gandeste-te ca o sa se
mire toti, ca esti puternic destept si deosebit!
Altfel, daca nu inveti, o sa intrii in aceeasi cratita cu prostii care nu pot!
Hai pune mana rapid si iesi in evidenta!
Jur din proprie experienta ca daca demonstrezi de cateva ori ca poti, o sa merite
orice peste ceva timp!
Pupici dulci pentru
curaj!

| Treachery a răspuns:

Sa te prefaci ca predai cuiva textele respective ca si cum esti profesor este o metoda buna de a invata