| ArmandoOrlando182 a întrebat:

Salutare. Daca fac scoala auto in Bucuresti, pot sa dau examenul la Craiova? Daca da, fac scoala la Bucuresti, examenul il dau la Craiova, pe permis o sa scrie ca este luat la Bucuresti sau la Craiova. Eu cred ca la Craiova, pentru ca, conteaza unde dai examenul, corect?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Examenul il dai in judetul in care ai resedinta in cartea de indetitate.
scoala o poti face unde vrei
pe permis va scrie ca este eliberat de institutia unde ai dat examenul

| alexionut1000202 a răspuns:

Cand dai sala, dupa ce promovezi examenul o sa ai de ales intre cateva date si locatii, deci unde dai sala, cel mai probabil dai si orasul, asa a fost la mine...