| NykuMjFan a întrebat:

Salutare tuturor.
am o intrebare...
uitati-va la poza asta, din naruto, manga.
http://www.mangakong.com/manga/Naruto/226/4
vreau sa stiu cum pot sa colorez in felul ala...
talent, sincer, nu vreau sa ma laud, dar Dumnezeu mi-a lasat foarte mult la desenat, insa de exemplu, daca as avea un desen de manga-anime, conturat cu markerul sau o carioca neagra, cum pot sa-l colorez asa? mai exact cu ce "culori" Pastel cretat? de ulei? altceva? ma gandeam sa imi iau de pe net pasteluri cretate, dar... fiind 15 lei cele de 12 culori, si apoi sa nu am ce sa fac cu ele, ca nu imi place cum pot colora... ar fi o risipa de bani plus ca o duc foarte foarte foarte greu cu situatia financiara, mai greu decat credeti (Ii multumesc lui Dumnezeu ca am calculator si internet).
deci? as putea sa fac asa ceva in pasteluri cretate?
a... si, pastelurile in ulei nu sunt tot una cu creioanele cerate? banuiesc ca toti ati avut cand erati mici niste creioane facute total din ceara...
ok, mersi anticipat
Funda

2 răspunsuri:
| asdfghjhghkjj a răspuns:

Daca esti asa de talentat cum zici ca esti, ar trebui sa le poti face si in tempera. eu nu stiu cum sa le faci pe astea deoarece eu desenez doar in creion iar imaginile mele sunt alb negru tongue

| iulianh a răspuns:

Foloseste guaşă.E cea mai potrivita pentru asa ceva.winking