| lovedy a întrebat:

Vreau sa-mi colorez varfurile. Cu ce pot face acest lucru? Inafara de carioci si creioane cerate ca nu merg. ( nici nuantator sau vopsea )

4 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Aia nu, aia nu. Cu ce crezi ca iti vei colora varfurile?! Incearca niste extensii. Sau sa iti "ungi" varfurile cu coaja de la nuci. Sau cu frunzele. In orice caz. Le fierbi si iti dai la varfuri. Sper ca te-am ajutat. happy

| karsivan a răspuns:

Du-te la salon si nu te face cu albstru de metilen sau alte minuni, la prima ploaie o sa fi toata vopsita si tu si hainele de pe tine, nu iese decit cu foarfeca.

| allison20 a răspuns:

Iti iei o vopsea permanenta. Cele de la Garnier sau Syoss sunt foarte bune, ti le recomand.

| Dianatips a răspuns:

Pai depinde...
Daca vrei sa iti faci varfurile albastre, poti folosi de la farmacie albastru de metil.
Costa in jur de 5 lei, nu mai mult.
Pui apa intr-un castronel si adaugi putin albastru de metil si iti scufunzi parul. Sau poti pune pe o discheta demachianta iar apoi sa aplici pe varfuri.
Cu cat pui mai mult albastru de metil cu atat mai intensa va fi culoarea.
Iti mai poti face varfurile roz, tot apeland la farmacie, cu fuxina.
E la fel, pana in 5 lei, iar procedura este aceeasi ca si la albastru de metil big grin