| Seline a întrebat:

Saptamana viitoare e ziua de nastere a mamei mele.Este o femeie rafinata, pretentioasa, cu gust fin si-i plac lucrurile de genul : bilete la opera, teatru, balet.Insa ideea este ca mi-o ia inainte cu astahappy, deci nu pot sa-i fac cadou un bilet la un spectacol, de aceea ma gandeam la un tabloul sau o scluptura ( un obiect de arta) stie cineva daca are loc vreun vernisaj in perioada aceasta? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca are loc vre`un vernisaj ceva, depinde si de unde esti, dar poti sa mergi la un magazin de cadouri, obiecte artizanale. Acolo gasesti sigur ceva care sa-i placa, o statueta frumoasa ceva, sau ceva frumos lucrat din fier forjatlove struck. Sigur vei gasi ceva frumos si care sa-i placa.

La multi ani mamei tale si Sarbatori Fericite`!:*:*:*

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ai putea să cumperi un album de artă ori un cd/dvd cu muzică de operă, balet, sau spectacol de teatru.Am văzut cândva pe Tvr Cultural un musical Romeo şi Julieta compus de un francez, Gerard Presgurvic, pe textul omonim al lui Shakespeare absolut uluitor...

nony
| nony a răspuns:

@Seline, un toablou, o sculptura costa bani, bani multi.De ce nu iei tu o poza de-a mamei tale, una frumoasa si ii faci un potret in creion. Ceva de marimea unui tablou.
Sunt sigur ca va aprecia gestul. E ceva mult mai original, mai ieftin si elegant happy

| hasegawa a răspuns:

Incearca sa gasesti o expozitie de lucruri vechi, imi pare rau ca nu stiu o adresa concreta la vreun astfel de ofice, insa gasesti foarte multe lucruri foarte vechi si foarte de bun gust, la un pret rezonabil.