| anonim_4396 a întrebat:

Stephen king a scris o carte in care un om intrase la puscarie si inainte sa intre la puscarie lasase gravida o femeie. acest om inainte sa intre la racoare i-a lasat mamei copilui un caine care trebuia sa aiba grija copil. acesta nu si-a vazut nici o data copilul. cand iesise de la puscarie mama copilului murise si baiatul impreuna cu cainele au ramas in custodia fostului puscarias. mai tin minte ca baiatul avea vreo 7 ani cand tasu' iesise de la puscarie. aaaa si omu' a intrat la puscarie pentru. ca a facut mai multe crime. nu mai tin minte cum se numea cartea. ma puteti ajuta?

by YuMi

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ti-o recomand si eu cu mare placere Yumi. Este cu adevarat fascinanta acesta lucrare a lui Stephen King. Imi pare rau ca nu stiu nimic despre cartea pe care o cauti. Uite o lista cu toate cartile lui Stephen King : http://bestsellers.about.com/od/bookfilmlistsbyauthor/a/king_books.htm
Poate iti amintesti numele.

| doar.eu a răspuns:

„The Shawshank Redemption", tradus în româneşte „Închisoarea îngerilor"

| doar.eu a răspuns:

Scuze...cred ca am gresit cartea. Dar asta e singura carte care o stiu de le Stephen King care vorbeste despre un om care a intrat la inchisoare.
Oricum, ti-o recomand

| cheloo74 a răspuns:

Eu am citit tot ce s-a tradus in romana dar nu am idee. Ar putea fi Cujo dar nu stiu sigur, ca nu a aparut inca la noi. Stiu doar ca acolo era un caine care turbeaza si pe asta se bazeaza actiunea cartii.