| Iasmina_Deea_1999 a întrebat:

Am si eu o intrebare Daca Parintii unui copil de 7 luni. Nu sunt acasa. Si sunt plecati la munca in afara Poate sa Ai ia copilul Protectia. Copilului Este in grija Mamei sale si mama sa nu are nimic la manca ca copilul este in custodia sau in grija sa?

3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

De regulă, părinții trebuie să anunțe autoritățile tutelare. Deși, dacă copilul este bine îngrijit de către bunică, nu văd pe ce motiv ar putea să îl ia. Doar în cazuri extreme ca: neglijență etc, îl poate lua. Așadar, nu cred că are de ce să își facă griji.

Dar ca să fie toată lumea liniștită, părinții trebuie să meargă să anunțe, și gata. Toate bune și frumoase.

Pa, pa

| sofisis a răspuns:

Huh?
Explica mai coerent.
Si invata sa scrii corect gramatical.

| andreia67 a răspuns (pentru sofisis):

Eu am inteles ca respectivul copil este in grija uneia dintre bunici dar nu exista vreun act care sa ateste asta.