| carmen_tilly a întrebat:

Stiati ca in Berlin, in momentul de fata, se tot darama din Zid pentru a se ridica tot felul de cladiri? Vi se pare ok sa se distruga un monument de insemnatate nationala?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-a mai intamplat asta in istorie: templul Artemidei din Efes, una dintre cele 7 minuni ale lumii a fost distrus intr-un incediu pus de Herostrate. Apoi, piatra acestui templu a fost folosita la construirea Sfintei Sofii si Bisericii Sfantului Ioan.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu mi se pare asa de important, e de trista amintire mai bine sa dispara.

| tukhey23 a răspuns:

Nu imi place intrebarea dar rasp. Zidul acela, le aduce aminte. nemtilor ca a insemnat, hitler(durere si suferinta). El trebuie distrus... incet si sigur...

| sese a răspuns:

Vi se pare ok sa se distruga un monument de insemnatate nationala? ce draq zic nemtii de treaba asta? adica cum monument in cinstea cui? a comunismului? intrebare idioata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gindeste-te ca este un monument al ororii. Multi au fost impuscati cind au incercat sa treaca de zidul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un monument de insemnatate nationala? Dorit de cine?