| Izzibizzi a întrebat:

Deci am o mare rugaminte. Am de desenat pentru la scoala un monument istoric din Romania. Spune-ti si mie monumente, dar care sa fie usor de desenat, pentru ca gasesc tot felul de cladiri complicate. Ceva gen Coloana Infinitului.

Răspuns Câştigător
| Crin51 a răspuns:

Poarta sarutului; cauta sculputri, deseneaza o inventie, aparatul de zbor al lui H. Coanda, sau cauta la omagini pe google inventii romanesti si vezi acolo. si daca ar fi sa desenezi doar in creion ar fi super. sigur gasesti ceva pe plac. multa bafta!

3 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Arcul de triumf laughing
E simplu, cred thinking

| Ibrahimovic a răspuns:

Coloana Infinitului e super usor de desenat!