| allex_5634 a întrebat:

Stie cineva cum se face o prezentare de carte? as vrea un plan ceva...

Răspuns Câştigător
| dinutza_9529 a răspuns:

Pai incepi cu numele cartii apoi autorul apoi cat de vestit este autorul cateva povesti si cam atathappy

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fii mai exacta:daca este vorba de prezentat o carte,oral,la vreo intalnire cu cititorii, daca e vorba despre lansarea unei carti in vreo librarie sau daca acea carte trebuie prezentata. intr-un fel de referat pentru a fi publicat in vreo revista, procedurile sunt diferite.

| CartideCitit a răspuns:

Cauta pe Google : "cum se scrie o recenzie". Sau poti sa fii original, dar incearca sa nu povestesti cartea.

| allex_5634 explică:

Ok pe viitor voi fi mai exacta mi-a trebuit la o ora de romana dar deja am facut. oricum dinutza mersi exact asa am facut happy

| Elena_Anda_1994 a răspuns:

Hei,am de facut o prezentare de carte pentru maine, la biblioteca, si profa ne pune nota pe felul in care am prezenta. help?puppy dog eyes