| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se foloseste un creion grafit?

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Forma batonului face ca prin ascutire, o mare portiune din grafit sa fie expusa, facand posibila crearea nu doar a liniilor fine, care prin schimbarea unghiului cu suprafata de contact, ci si a unor suprafete late de tonuri uniforme. Praful rezultat in urma ascutirii se poate freca pe desen pentru crearea de tonuro. Se foloseste cu aceleasi tehnici de baza ca si creionul traditional de lemn.

3 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Pe bune? Iei creionul în mână şi desenezi/scrii ceva anume...omfsm.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

OARE CUM? *derp*

| Dia230 a răspuns:

Il poti folosi ca sa denezi umbre