| alexboy a întrebat:

TPU! De ce materiale am nevoie pentru a realiza un desen increion? ce tip de creion? de ce mai am nevoie pe langa creion am inteles ca pulbere de grafit, si unde as gasi cele necesare?

3 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

Ori faci in creion ori faci cu grafit!
Exista creioane speciale pentru desenele grafice, dar dacă nu găsește poți folosi un creion marca,, B" sau chiar și,, HB". Nu prea contează tipul de creion foarte mult, contează dacă știi sa faci desene de acest tip...

| zuzu_6188 a răspuns:

Este chiar in week-end-ul asta:26-27.05.2012, otaku, un festival japonez unde sigur este un stand de materiale pentru desen; gasesti acolo ce vrei si ce nu vrei de la hartie pana la betisoare de carpune si copic-uri(carioci profesionale pentru benzi desenate); asta te-ar ajuta numai daca ai locui in Bucuresti, daca nu cele mai multe materiale le gasesti pe net, dar o sa te coste ceva... sper ca ti-am fost de ajutor XD