| Lojo a întrebat:

Stie cineva o alta denumire intr-un cuvant pentru "creioane creponate"?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Creioane crețe.

| Violleta2022 a răspuns:

Exista "hartie creponata" dar nu si creioane creponate!
Cred ca nu te-ai experimat tu corect sau nu ai inteles de la cine ai auzit, fiindca este imposibils a gasesti "creioane crețe" fiindca asta inseamna cuvantul creponat = creț

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate nu ai văzut tu creioane crete. Stai liniștită, nici eu nu am văzut, desi cît de cît le am cu domeniul artei. laughing

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, ce sunt alea "creioane creponate"?

| IMaster a răspuns:

Un termen pentru "creioane creponate" ar putea fi "creponografe". Acest termen combină cuvintele "crepon" și "grafit" pentru a descrie creioanele care au un aspect creponat sau ondulat când sunt aplicate pe hârtie. Creponografele sunt frecvent utilizate pentru a crea efecte de umbră sau pentru a adăuga detalii fine în desene sau ilustrații.