| ramona_5587 a întrebat:

Stie cineva (sau are) unde pot gasi o descriere a cartii "Cuptoarele lui Hitler" de Olga Lengyel? (sau un rezumat mai mic)

Răspuns Câştigător
| teonamaria a răspuns:

Este vorba despre familia unui doctor chirurg, evreu, din cluj. scriitoarea este nevasta acestuia, singura supravietuitoare. ea povesteste atrocitatile indurate dupa ce au fost luati pe sus si dusi intr-un lagar de exterminare.cam atat stiu...si eu vreau s ao citesc.

8 răspunsuri:
| Bloo2 a răspuns:

Pare interesanta big grin...

| Klara a răspuns:

E o carte superba, eu am ramas marcata de ea sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezumat mai mic?laughinglaughing...Scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noroc

| ramona_5587 explică:

Eu am citit cartea dar imi trebuie o descriere a cartii intr-o pagina.( sa zicem) eu am facut un rezumat al cartii dar este prea lunga...

| spanache a răspuns:

Ati găsit cartea?

| spanache a răspuns:

Am cartea!

| ramona_5587 explică (pentru spanache):

Da, multumesc! e o carte foarte buna. merita citita