| AleXandrA_2732 a întrebat:

Stie cineva unde as putea sa-mi prezint niste desene pentru a le putea vinde? Sau sa primesc niste sfaturi legat de desen?

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Niște sfaturi legate de desen îți pot da și eu, dar acum să nu îmi ceri să te ajut să și îți vinzi desenele!
Ca să îți vinzi desenele, adică ca să îți dea cineva bani pe ele, ar trebui să desenezi foarte corect!
Ca să desenezi foarte corect, ar trebui să cunoști bine perspectivă și anatomie artistică.
Ca să desenezi ca un pictor, grafician, sculptor etc. și să fi cumpărat de colecționari de artă, nu doar de oameni obișnuiți, ar trebui să cunoști și foarte multă teorie plastică!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Este foarte simplu.
Deviantart este locul ideal pentru arta.
http://www.deviantart.com/
Ai nevoie doar de un cont. Poti sa vinzi desene, plus ca iti faci foarte multi prieteni din Romania sau alte tari.
Daca ai talent la desen pe Deviantart iti va placea foarte mult.
Succes! n__n