| Horhe a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a, si am la desen de desenat 3 desene. Ce sa desenez? Cele mai bune idei primesc fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Rozzya15 a răspuns:

Pai cel mai frumos ar fi niste peisaje, portretele vor iesi super, desigur daca ai talent si stii sa le pictezi frumos.Eu am desenat un om cum sta langa izvor intr-o padure a iesit frumos...Am dat idei...Acum fa ce vrei si la ce te pricepi!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Eu pot să-ţi dau idei pentru două desene.
Unul...
Desenezi, aşa cum te pricepi, un copac, cu coroana foarte bogată şi cu foarte mult verde şi-l vei intitula."Un elefant ascuns într-un copac". Dacă vei fi întrebat unde e elefantul vei răspunde:-Păi, aţi văzut ce bine s-a ascuns?
În al doilea desen, pe toată coala albă vei desena un punctuleţ, mai mic chiar decît un bob de mazăre, şi-l vei intitula " Punctul meu de vedere".

| NoNameJunior a răspuns:

-Un peisaj de la padure
-portretul uni fete plangand
-autoportret
-o gradina plina de flori
-un peisaj de toamna
-rasaritul
-apusul
-o ploaie
-ninsoare
nu mai am idei. oricum, bafta!

| Horhe explică:

Ce vreau eu sa desenez.winking

| Rozzya15 a răspuns:

Pai ai primit o tema? Sau ce vrei tu sa desenezi?